Nowoczesne Technologie w Pigułce

Telefon komórkowy – nowy czy używany?

Kwi 27, 18 • Telefony

Telefon to urządzenie, które dziś ma dosłownie każdy. Często, posługujemy się dwoma telefonami – własnym oraz służbowym. Zakup odpowiedniego telefonu jest dość trudnym wyborem. Wiele jest marek telefonów oraz modeli, jakie są oferowane. W każdym roku wychodzą coraz to nowsze i lepsze modele, mające ciekawe funkcje, lepszą pamięć czy aparat.

Wszyscy chcemy mieć jak najlepszy telefon, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom i potrzebom. Kryteria, na jakie zazwyczaj zwracamy uwagę przy wyborze nowego telefonu, to przede wszystkim marka telefonu i możliwości, jakie daje nam dany model. Ze względu na wielość aplikacji, każdemu z nas zależy na jak najlepszej ostrości zdjęć z obu kamer.

Nowy telefon komórkowy

Cena nowego telefonu komórkowego może wynosić nawet 4000 zł.

Dla niektórych, najbardziej istotna jest cena telefonu. Dziś, nowsze modele są droższe, dlatego coraz więcej osób decyduje się na zakup telefonu używanego. Wbrew pozorom, jest to bardzo dobra decyzja w wielu przypadkach. Zarówno nowe, jak i używane telefony mogą mieć swoje wady i zalety.

Bardzo ważną sprawą jest również to, gdzie kupimy telefon. Aktualnie, oba rodzaje telefonów możemy kupić w lombardach, w salonach lub w Internecie. Na różnorodnych portalach ogłoszeniowych mamy szczególnie duży wybór.

Zakup nowego telefonu

Nowy telefon jest najczęstszym wyborem. Zupełnie nowy sprzęt, dodatkowo w zestawie z ładowarką, kablem USB oraz słuchawkami czy kartą pamięci, to nie jedyne zalety takiego sprzętu. Telefon taki jest zupełnie nowy, niedotykany i nieporysowany. Poza tym, nie ma na nim żadnych zdjęć, wiadomości i zużytej pamięci.
Trzeba jednak pamiętać, że kupując zupełnie nowy telefon, musimy wiązać się z wysokimi kosztami. Dziś, można kupić telefony za paręset złotych, jednak popularne są modele za kilka tysięcy złotych. Decydując się na nowy telefon, raczej będziemy musieli przeznaczyć na niego większą kwotę. Jednak nowy telefon będzie zupełnie ‘czysty’, co stanowi największą zaletę dla większości z nas.

Używany telefon – zalety i wady

W przypadku, gdy chcemy oszczędnie zdobyć dobrej jakości telefon, możemy skorzystać z ofert osób sprzedających używane telefony. Telefon używany może być równie dobrej jakości, co nowy. Wszystko zależy od tego, jak długo był on w posiadaniu dawnego właściciela. Zdarza się bowiem, że telefony są sprzedawane po roku, ale i po dwóch miesiącach. Im krótszy czas użytkowania, w tym lepszym stanie może on być.

Telefon komórkowy

Używane telefony wcale nie muszą oznaczać gorszej jakości. Wiele osób dba o swoje urządzenia, dzięki czemu wyglądają one tak samo jak nowe, przy czym są nawet o połowę tańsze.

Jeśli chodzi o ceny – telefony komórkowe, które są używane, mogą być o wiele tańsze. W większości przypadków, ich cena może być niższa nawet do 40%.

Porównanie nowych i używanych telefonów

Telefony komórkowe są dziś jednym z najczęściej zakupywanych towarów. Zarówno nowe, jak i używane komórki mogą cechować się dobrym stanem i ceną. Nowy telefon nie będzie miał ewentualnych skaz i czystą pamięć oraz wszystkie dodatkowe elementy, jakie dostaje się w zestawie. Z kolei telefon używany będzie o wiele tańszy, a jego jakość wcale nie musi być gorsza.

Czasem, może się zdarzyć, że nowy telefon będzie się nam często psuł, gdzie używany telefon może działać idealnie. Zależy to od przypadku. Szukanie odpowiedniego telefonu dla nas, jest dziś o wiele prostsze niż dziesięć lat temu. Obecność wielu portali ogłoszeniowych pozwala nam na zapoznanie się z niejedną ofertą. Każdy z nas korzysta dzisiaj z Internetu. Chcąc kupić lub sprzedać telefon, najlepiej jest umieszczać ogłoszenia właśnie na powyższych portalach.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *