Nowoczesne Technologie w Pigułce

Technologie wykorzystywane przez wideofilmowanie na weselu

Sie 27, 15 • Technologia

Wyjaśnijmy samo pojęcia wideofilmowania

Pojęcia wideofilmowania nie jest do końca wszystkim osobom, dlatego dobrze pokrótce jest najpierw opisać czym właściwie to jest. Wideofilmowanie to usługa, która związana jest z kamerowaniem oraz tworzeniem materiałów z nagrań ważnych imprez – najczęściej jest to ślub oraz późniejsze wesele. Wideofilmowanie jest popularną usługą, praktycznie w każdym mieście możemy znaleźć kogoś, kto się tym zajmuje, często znajdziemy kamerzystów również w małych miejscowościach. Wideofilmowanie jest tak popularne, gdyż istnieje na to wyraźny popyt na rynku, głównie wśród osób młodych, które przecież chcą uwiecznić dzień swojego wesela. Aby zamówić usługę wideofilmowania należy uprzednio zarezerwować sobie swój termin u kamerzysty, z tym należy pospieszyć się, gdyż kamerzyści mają nie lada obłożenie.

Kiedy udać się do kamerzysty?

Najlepiej ustalić termin nawet kilka miesięcy przede weselem, aby mieć pewność, że z wideofilmowaniem nie zostaniemy na lodzie. Usługa najczęściej przekracza tysiąc złotych, jednak całościowy koszt będzie ustalany indywidualnie. Zadaniem kamerzysty jest ogranie chwil przed ślubem, wyjście z domu rodzinnego panny młodej, sceny pod, w, oraz już po ceremonii ślubnej w kościele a następnie huczna impreza w Sali weselnej. Zwykle kamerzyści wynajęci są aby kamerować tylko dzień wesela, natomiast istnieje naturalnie możliwość wynajęcia ich także na dzień poprawin, podczas którego przecież wiele się dzieje.

Jak wygląda wideofilmowanie w praktyce?

Kamerzyści najczęściej występują w swojej pracy w pojedynkę, natomiast można znaleźć oferty, kiedy to wideofilmowanie wykonywane jest przez dwóch a nawet trzech kamerzystów przez pewien czas. Daje to możliwość zobaczenia większej ilości ciekawych, często humorystycznych scen. Niekiedy para młoda uprzednio ustala z kamerzystą, aby ten nagrywał pewne osoby częściej lub zwracał uwagę na konkretne momenty, np. taniec, zabawy, toasty czy plotki. Może to być szczególnie interesujące, kiedy materiały obrobione już i nagrane na płytę, będzie się oglądać z rodziną kilka lub kilkanaście lat po ślubie. Wideofilmowanie jest obecnie praktycznie standardem, każdy bowiem chce aby dzień wesela został uwieczniony i aby można było miło wspominać ten dzień.

Wideofilmowanie na weselu

Obróbka w HD czyli jakie technologie wykorzystuje kamerzysta

Wideofilmowanie nie oznacza tylko samego nagrania ze ślubu oraz wesela. Oznacza również precyzyjną obróbkę materiału wideo, wycięcie mniej ważnych scen, sklejenie tego w gotowy, ciekawy materiał, w którym naturalnie będzie można zobaczyć materiały bez obróbki, które nierzadko bywają nawet ciekawsze. Jakość nagrania jest coraz częściej na najwyższym poziomie Full HD, nie ma mowy o trzęsieniu kamerą, zwykle kamerzyści mają włączoną stabilizację obrazu, a najlepsi z nich korzystają ze specjalnego ruchomego statywu, które eliminuje wstrząsu i pozwala na płynne nagrywanie w każdych warunkach. Zamawiając wideofilmowanie pamiętaj o tym, aby znaleźć portfolio kamerzysty – zobaczcie próbkę tutaj: http://marvid.pl/, warto wynająć te osoby, które rzeczywiście w kamerowaniu ukazują swoją pasję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *