Nowoczesne Technologie w Pigułce

Technologie w architekturze. Jak zostało to wykorzystane?

Mar 3, 16 • Technika

Gdy nadejdzie czas usamodzielnienia w głowie pojawia się pytanie o to gdzie zamieszkań. Trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw domu jednorodzinnego oraz mieszkania w bloku. Jedno jest pewne, że wybierając dom ma się większą swobodę w dobraniu odpowiedniego projektu do swoich upodobań- wystarczy odwiedzić pobliską pracownię architektoniczną, by omówić szczegóły związane z projektem i nie pozostaje nic innego, jak zabierać się do budowy.

Czy każdy budynek jest inny?

Każda osoba jest w stanie zaobserwować, że budynek budynkowi nie równy. A gdyby tak przyjrzeć się niektórym domom na świecie można by było odnieść wrażenie, że ktoś chyba pomylił się w wyborze pracowni architektonicznej. Zadziwiające jest to jakie projekty mogą zostać stworzone przez wykwalifikowanych architektów – jeżeli chcesz zobaczyć jak wyglądają dobre polskie projekty to możesz odwiedzić Design Atelier z Gdynii. Dla wzorcu może warto przytoczyć niektóre przykłady, aby było dokładnie wiadomo o czym mowa. Jednym z nich jest dom wbudowany na ogromnym budynku muzeum. Tak, tak… nie ma potrzebny przecierania oczu i czytania jeszcze raz. Chodzi o budynek z Wiednia House Attack; jego autorem jest architekt E. Wurm. Do mieszkania to on raczej się nie nadaje, ale do patrzenia to już jak najbardziej, ponieważ naprawdę robi ogromne wrażenie. Kolejnym godnym uwagi budynkiem jest Ripley’s Building mieszczący się w Kanadzie. Jest to dom przypominający przewrócony przez, znaną wszystkim postać King Konga, Empire State Bulding. Po co komu taki budynek? Do mieszkania na pewno nikomu, ale jako atrakcja to czemu nie?

Japońska architektura dla drapaczy chmur

Aktualnie w miejscu tym znajduje się muzeum i na pewno ten nieprawdopodobny wygląd przyciąga niezliczone rzesze zainteresowanych turystów. W Japonii natomiast można oczy nacieszyć (albo wręcz przeciwnie, gdyż szczerze powiedziawszy do najładniejszych nie należy) widokiem gmachu, który znajduje się od czterdziestu lat w Tokio. Chodzi tu o Wieże Kapsułkowe Nakagin. W dawnych latach swojej świetności w budynku tym znajdowały się nie tylko rezydencje, ale także najróżniejsze kancelarie. Obecnie jednak można obserwować jego powolny upadek. A co można powiedzieć o Wonderworks w Orlando? Na pewno tyle, że tam wszystko stanęło na głowie; w tym przedziwnym obiekcie znajduje się centrum rozrywki, jeśli zatem ktoś ma ochotę się rozerwać po ciężkim tygodniu, to warto do niego zajrzeć. kolejnym wartym uwagi domem jest ten znajdujący się w Rosji. Chodzi oczywiście o Wooden gangster house, który w całości zbudowany jest z samych desek. Może nie byłoby w tym nic dziwnego, mało to jest drewnianych budynków? Oczywiście, że nie, ale ten jest wyjątkowy, ponieważ sięga na wysokość trzynastu pięter i co jeszcze ciekawe, dom ten stawiany był aż piętnaście lat!

jakie projekty tworzą architekci

Gmach, który zasługuje na szczególną uwagę to Kamienny dom w Portugalii, zbudowany na zboczu góry. Bardzo ciekawym budynkiem jest także Casa Mila w Barcelonie, który przez tamtejszych mieszkańców zwany jest pieszczotliwie Kamieniołomem. Jak widać pomysłów na przedziwne projekty jest cała masa. Wygląda zatem na to, że chcąc zamieszkać w jakimś futurystycznym mieszkaniu, wystarczy tylko domówić szczegóły w pobliskiej pracowni architektonicznej i zabrać się do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *