Nowoczesne Technologie w Pigułce

Tanie smartfony czy drogie flagowce?

Sie 19, 15 • Telefony

Smartfon staje się nieodzownym towarzyszem naszego życia, pomaga utrzymać się na szczycie listy e-maili, pomaga w robieniu aktualizacji dot. informacji społecznych, pozwala udostępniać zdjęcia i filmy, słuchać muzyki i korzystać z gier a także zrobić dużo więcej. Więc chyba nie musimy ci mówić, że wybór właściwego urządzenia jest wielką sprawą.

Tanie smartfony - sklep online

Nasz przewodnik kupna smartfona obejmuje wszystko, co musisz wiedzieć przed zakupem, począwszy od systemu operacyjnego i wielkości ekranu do kamery i nośnika danych. Korzystaj z tych rad, aby upewnić się, że uzyskać najlepszy sprzęt dla Twoich potrzeb i posiadanego budżetu. Decydując pomiędzy Apple i najnowszym flagowcem firmy Samsung należy zwrócić uwagę na wiele rzeczy. Sprawdź Galaxy S6 kontra iPhone 6.

System operacyjny: Android, iOS czy inne?

Android

Android dominuje w światowej sprzedaży smartfonów, nie bez powodu. Znajdziesz w nim wiele więcej możliwości wyboru niż w iOS lub Windows Phone, jeśli chodzi o projektowanie, rozmiar wyświetlacza, specyfikacje, możliwości i cenę. Plus, Android jest otwartym systemem operacyjnym, co oznacza, że ​​łatwo dostosować widżety, interfejs, menusy, wybór klawiatury i wiele innych. Niektórzy producenci telefonów z systemem Android, tacy jak Samsung i LG, dodają własne oprogramowanie z dodatkowymi akcesoriami, takimi jak wielozadaniowość, większa wytrzymałość i łatwiejszy dostęp do ustawień.

Dzięki najnowszej wersji Androida, 5.1.1. Lollipop, OS posiada płaszcz i bardziej intuicyjny design, ulepszone szybkie ustawienia oraz tryb priorytetu dla pokazywania powiadomień tylko od osób, które mają dla użytkownika urządzenia największe znaczenie. Dodatkowo, Android oferuje ogromną liczbę aplikacji w swoim sklepie Google Play. Jednak, zanim nowa wersja Androida pojawi się na rynku , może minąć tyle czasu, że w końcu zdążysz zmienić swój telefon. Jednakże czasami nie warto – np. LG G2 mimo swoich 3 lat na rynku otrzymał niedawno aktualizację do Lolipopa 5.1.1 – przeznaczonego przecież w 95% przypadków dla urządzeń najnowszych (maks 12 miesięcy na rynku).

iOS 8
IPhone i iPhone 6 6 Plus uruchomiły najnowszą wersję systemu operacyjnego firmy Apple, który oferuje różnego rodzaju akcesoria. Znajdziesz ulepszone aplikacje, interaktywne zdjęcia, powiadomienia i (wreszcie), zdolność do wymiany z klawiatury. Plus umożliwia udostępnianie rodzinie szybkich informacji (do sześciu osób) w trybie akcji rodzinnej, na iTunes kupisz książki, muzykę, filmy.

Głównym powodem, aby zdecydować się na urządzenia z systemem iOS jest wybór aplikacji. Apple App Store ma skłonność do najgorętszych aplikacji i gier, zastanów się zatem zanim skłonisz się na Androida, częściowo dlatego, że deweloperzy mają łatwiejsze zadanie projektując na mniejszy zestaw urządzeń, które mają podobne specyfikacje. Z tego samego powodu, iPhone cieszy się najszerszym wachlarzem akcesoriów, ponieważ istnieją mniejsze różnice w konstrukcji jednego modelu w stosunku do drugiego.

Telefon z Windows Phone

Windows Phone nigdy nie był wyjątkowo urokliwy, ale nowiutki system Windows 10 może to zmienić. Deweloperzy powinni być w stanie przekonwertować łatwo wszystko z Androida i iOSa na port aplikacji na platformę Windows. Windows Phone oferuje kilka atrakcyjnych cech własnych – w tym naprawdę tanie smartfony, takich jak dynamiczny ekran startowy i asystent cyfrowy Cortana – niestety na razie nie jest dostępny w Polsce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *