Nowoczesne Technologie w Pigułce

Systemy dachowe w służbie nowoczesności

Cze 15, 16 • Ciekawostki

Zaznajamiając się z tematem czy też branżą jakie są dachy płaskie musimy wiedzieć czym grozi nam zbyt niski spadek. W zasadzie to tylko w sytuacjach wyjątkowych jest dopuszczalne, by dana część powierzchnia dachów nie miał spadków. Fragmenty te powinny być dodatkowo oraz kilkakrotnie zabezpieczone materiałem jakim jest materiał hydroizolacyjny. A czym w zasadzie jest płaskość? Płaskość jest niczym innym jak brak spadku na dachu. W języku budowalnym to dachy płaskie są oznaczone konstrukcją o nachyleniu minimalnym trzech stopi. A w jakich budynkach mogą być stosowane zerowe spadki dachów?

Zerowe spadki? Czemu nie!

Takowe zerowe spadki dachów mogą być stosowane tylko i wyłącznie w budynkach, w których w ogóle nie występują opady białego puchu czyli śniegu oraz w takich, w których przewaga jest dni upalnych nad dniami chłodnymi. Jest to takie ważne ponieważ takowa przewaga pozwala na szybkie odparowanie każdej uzbieranej wody deszczowej. Bowiem nie zalega ona. W takowych sytuacjach jakiekolwiek spadki nie są, aż tak takie ważne. Inaczej jest niestety w naszej strefie klimatycznej. U nas ,a także w innych krajach okres zalegania śniegu może się wydłużyć nawet na kilka miesięcy. Jeśli chodzi o wody deszczowe to także szybko nie odparowują. Dlatego też w naszym przypadku spadek dachu jest podstawowym warunkiem jego pokrycia oraz także podstawowego działania dachu. Profesjonalni oraz doświadczeni dekarze dobrze wiedzą, że w naszym klimacie dachy płaskie, które są poprawnie wykonane nie mogą mieć spadku mniejszego od dwóch do trzech stopni. Musimy także wiedzieć, że liczba stopni jest zależna od konkretnego regionu. A czy kiedykolwiek zastawialiśmy się czym tak naprawdę grozi zbyt mały spadek?

dachy

W zasadzie to zagrożenie w takowych sytuacjach jest bardzo duże Wszelkie zjawiska, które towarzyszą zachowaniu wody oraz także jej przemianą są wyjątkowo groźne. Wszelkie cykle zamarzania oraz rozmarzania wody są główną przyczyną powiększania się i rozrywania wszelkich mających miejsce nieszczelności w warstwie hydroizolacyjnej, jednak także na jej połączeniach z wszelkimi innymi materiałami. Możemy mieć nawet do czynienia z poważnymi przeciekami. Poważne przecieki są skutkami wszelkimi usterkami wykonawczymi jak i także nawet najmniejszych błędów. Zasada jest taka : im kąt nachylenia dachu jest większy, tym niechciana woda szybciej po nim spływa. Także zalegający bardzo długo śnie nie jest żadnym większym zagrożeniem. Wszelkie działania śniegu głównie polegają na podnoszeniu wody, która powstała w okresie jego topnienia właśnie w miejscach jego zalegania. Miejsca te to oczywiście kominy, inne instalacje, attyki jak i zagłębienia W zasadzie to woda ze śniegu topniejącego jest bardzo groźna dla wszelkich pokryć z dwóch bardzo ważnych powodów. Pierwszy powód to ten, że dociera ona po śniegu tam, gdzie śnieg sięga i może bardzo dobrze płynąć pod górę. Drugi powód mówi nam o zagrożenie, ze względu na ciągły cykl rozmarzania jak i zamarzania (o którym było już mowa).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *