Nowoczesne Technologie w Pigułce

Roboty sprzątające

Mar 13, 15 • Technologia

Nowoczesne technologie wkraczają dzisiaj niemal do każdej strefy naszego codziennego życia, ułatwiając chociażby wykonywanie codziennych obowiązków. Warto więc zainteresować się rewolucjami w tym zakresie, gdyż można w swoim domu wprowadzić wiele ciekawych nowości. Jeszcze do niedawna systemy inteligentnych domów były uważane za niepotrzebny luksus. Dzisiaj coraz więcej osób z takich rozwiązań korzysta. Jest to wygodne, komfortowe i ułatwia zarządzanie swoją przestrzenią, zwłaszcza jeśli jest ona dość spora. Podobnie jest z innymi nowinkami technicznymi, jakie skupiają się na przestrzeni domowej.

robot

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne stają się roboty sprzątające, czyli tak zwane iRoboty. Są to niewielkie urządzenia, ale bardzo inteligentne. Ich funkcją jest odkurzanie powierzchni podłogi. W czasie uruchomienia taki robot, który zazwyczaj ma kształt okrągły, porusza się po terenie mieszkania czy domu i tworzy mapę przestrzeni. W ten sposób doskonale wie, jakie miejsca należy wyczyścić. Takie odkurzanie jest bardzo wygodne i skutecznie. Nie trzeba samodzielnie ingerować w cały proces, a jednak uzyskujemy odpowiedni poziom czystości każdego dnia. Dzisiaj wadą takich rozwiązań jest jeszcze dość wysoka cena, ponieważ trzeba na nie wydać kilka tysięcy. Wydaje się jednak, że w przyszłości takie rozwiązania staną się bardziej powszechne i cenowo bardziej dostępne dla przeciętnego użytkownika.

Nowoczesne roboty sprawiają, że w gospodarstwie domowym coraz mniej trzeba wykonywać samodzielnie. Podobnym przełomem okazały się zestawy specjalnych klocków Lego, z których każdy może stworzyć własnego robota i przeznaczyć go chociażby do zamiatania powierzchni biurka, na którym się pracuje. Możliwości pod tym względem są dzisiaj niemal nieograniczone, chociaż wiążą się ze sporymi wydatkami. W przyszłości jednak zapewne i to ulegnie zmiany, a roboty sprzątające w domu i nie tylko, staną się naszą codziennością. Będzie można wtedy porzucić odkurzacze i patrzeć, jak urządzenia wszystko za nas wykonają.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *