Nowoczesne Technologie w Pigułce

Pozycjonowanie stron – kilka ważnych pytań!

Kwi 14, 17 • Marketing

Jest to umacnianie pozycji strony w wyszukiwarce. Zajmują się tym odpowiednie agencje oraz firmy, które dbają o to, by nasza firmowa strona była na jak najwyższej pozycji w wyszukiwarkach. Na pozycjonowanie składa się parę elementów. Przede wszystkim ważne jest dokładne przedstawienie tematyki i specyfiki firmy. Ważne są treści umieszczone na stronie i linki. Witryna danej firmy najczęściej posiada wiele linków różnego rodzaju – niektóre pomagają nam poruszać się sprawnie na stronie i uzyskiwać potrzebne informacje. Strona, która ma dodatkowo wartościowe treści, może być proponowana przez witryny innych firm. Jeżeli mamy inne strony, które należą do naszej firmy, linki naturalne będą się na niej znajdować w celu promocji firmy. Warto jest jednak wiedzieć nieco o pozycjonowaniu stron, jeżeli zakładamy firmę.

skuteczne-seo

Kto się tym zajmuje?

Pozycjonowaniem stron zajmują się liczne agencje oraz firmy powiązane z marketingiem. Wiele takich firm oferuje nam nowoczesne rozwiązania związane z dbaniem o stronę, jej linki i treści. Wszystko to również ma związek z działaniami SEO. Pozycjonowanie stron jest ważnym elementem w prosperowaniu danej firmy, która korzysta z naszych usług. Internet bowiem jest w dzisiejszych czasach pierwszym źródłem informacji, po które sięgamy szukając czegokolwiek. Dlatego tak wiele firm korzysta z usług z agencji marketingowych po to, by móc uzyskać mocną pozycję w wyszukiwarkach internetowych. Ponadto, warto jest korzystać z oferty takiej agencji, ponieważ dzięki temu mamy pewność, że tworzeniem i aktualizowaniem naszej strony internetowej zajmą się specjaliści.

Kto korzysta z pomocy firmy?

Wiele jest firm, które korzystają z usług firm i agencji marketingowych. Jest to związane z tym, że Internet pełni kluczową rolę w pozyskiwaniu informacji. Dodatkowo, firmy zajmujące się prowadzeniem stron internetowych  najczęściej powiązane są z czynnościami SEO, dzięki którym strona jest zaopatrzona we właściwe informacje i treści. Z tego typu usług korzysta wiele firm, zarówno nowo powstałych, jak i dobrze prosperujących. Jest to bowiem szereg czynności mających za zadanie umocnienie pozycji naszej strony internetowej. Dzięki temu bowiem zwiększy się ilość wejść na naszą stronę. To z kolei zaowocuje nowymi kontaktami.

Czy jest to faktycznie pomocne?

Pozycjonowanie jest w dzisiejszych bardzo popularne i pożądane. Zadaniem firmy, która oferuje pozycjonowanie firm, jest umocnienie jej pozycji w wyszukiwarkach internetowych. Jest to odpowiedni wybór, jeżeli chcemy zwiększyć popyt na nasze produkty czy usługi. Najczęściej pozycjonowanie łączy się z czynnościami SEO, które polegają na dbaniu o wygląd strony oraz na zamieszczanie na niej odpowiednich treści. Istotne jest również aktualizowanie ważnych danych i informacji. Korzystanie z usług firm marketingowych jest pomocne dla wielu firm. Warto się zdecydować na współpracę z taką firmą, ponieważ dzięki niej możemy zyskać wiele korzyści.

Artykuł powstał przy współpracy z Agencją SEO – LTB Pozycjonowanie Wrocław – seo.ltb.pl

4 Responses to Pozycjonowanie stron – kilka ważnych pytań!

 1. Szymek pisze:

  Coraz częściej spotykam się ze stwierdzeniem, iż marketing szeptany podczas pozycjonowaniu traci na wartości i obecnie niewielkie daje rezultaty. Czy to prawda ?

  • admin pisze:

   Marketing szeptany nie traci na wartości, jeżeli jest wykonywany prawidłowo, w oparciu o naprawdę solidne działania. Jako wsparcie dla SEO sprawdza się dobrze. Problemem jest jednak to, że wymaga dużo czasu.

 2. Jan pisze:

  Witam, niedawno otworzyłem działalność w sektorze e -commerce, czy warto od samego początku zainwestować we współprace z takimi agencjami marketingowymi i SEO ? Czy może odczekać jakiś czas od założenia sklepu? Pozdrawiam

  • Techblog pisze:

   Dzień dobry,

   Oczywiście, na początek z pewnością będzie pan potrzebował szczegółowej analizy SEO pod kątem technicznym, przyda się również kompleksowe obsłużenie sklepu w warstwie analizy UX. Doświadczenie użytkownika dużo mówi o samym procesie zakupowym. Im lepiej zaprojektowany jest sklep pod kątem szybkiej transakcji i znalezienia informacji o produkcie, tym mniejszy jest współczynnik odrzuceń (bounce rate), a tym samym sklep wyżej rankuje.

   Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *