Nowoczesne Technologie w Pigułce

Płatności telefonem

Lut 12, 15 • Technologia

Obecnie mamy do czynienia z dość szybkim rozwojem technologii dotyczących dokonywania płatności. Warto więc wziąć to wszystko pod uwagę, by zapewnić sobie jeszcze bardziej komfortowe opcje korzystania z nowoczesnych możliwości. Wiele zależy tutaj od tego, jak bardzo nowoczesny jest bank, ponieważ wtedy można wybrać dla siebie najbardziej dogodną opcję, z jakiej bez problemu będziemy mogli skorzystać, a to jest przecież najważniejsze. Dzisiaj można płacić kartą, zbliżeniowo, a nawet za pośrednictwem telefonu. Nowoczesne smartfony można wykorzystywać w tym zakresie do wielu rozmaitych czynności.

iphone

Przede wszystkim obecnie w wielu miejscach można już płacić telefonem komórkowym. Należy jednak posiadać specjalną aplikację swojego banku. Zazwyczaj nie trzeba pamiętać pinu, ale kształt na specjalnej wirtualnej klawiaturze, który stanowi swoisty kod w tym przypadku. Jest to znacznie wygodniejsza opcja niż noszenie gotówki czy karty płatniczej, zwłaszcza, że obecnie telefony komórkowe mamy zawsze przy sobie. Takim telefonem można zapłacić w coraz większej liczbie sklepów, więc rzeczywiście jest to spora wygoda. W przyszłości będzie można w ten sposób dokonywać nawet drobnych płatności, chociażby w momencie, gdy będziemy kupować produkty w automatach z przekąskami i napojami. Nie trzeba będzie zatem nosić przy sobie nic innego oprócz swojego telefonu komórkowego, więc jest to spora wygoda dla każdego klienta.

Telefonem komórkowym można dzisiaj także dokonać płatności chociażby za bilet komunikacji miejskiej w wielu rozwiniętych miastach nawet w Polsce. Wirtualny bilet jest ciekawą opcją zwłaszcza dla takich osób, jakie nie mają dostępu do biletów tradycyjnych, chociażby dlatego, że w pobliżu nie znajdują się żadne kioski czy kasy biletowe. Płatności telefoniczne są zatem ciekawą formą, jaką będzie można w przyszłości wykorzystywać jeszcze na szerszą skalę. To wspaniała wygoda i funkcjonalność, gdyż wszystko, czego potrzebujemy, mamy w swoim telefonie, a dla wielu osób jest to najlepsza opcja, jaką można sobie wyobrazić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *