Nowoczesne Technologie w Pigułce

Outsourcing IT – oszczędności finansowe

Lip 15, 21 • Technologia

Na całym świecie outsourcing IT zdobywa coraz więcej zwolenników. Tradycyjnie wszystkie usługi powinny być wykonywane wewnątrz firmy, jednak tutaj niezależnie od swojej wielkości, przedsiębiorstwa korzystają z usług z zewnątrz, co w znaczny sposób pozwala im zaoszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze.

Pierwsze kroki w Outsourcingu IT

Przy podpisywaniu umowy z dostawcą usług IT ustalamy wszystkie szczegóły dotyczące zakresu świadczonych usług oraz ich koszty. Nie musimy się jednak martwić wysokością cen, ponieważ dostępne są elastyczne rozwiązania pozwalające nam na określenie zakresu usług. Takie rozwiązanie umożliwia dopasowanie oferty pod wymagania i potrzeby firmy, ale także pozwala nam łatwo zaoszczędzić już na samym początku, ponieważ nie musimy opłacać usług, które są nam niepotrzebne, co bez wątpienia jest bardzo korzystne dla wszystkich klientów firm zapewniających zewnętrzną pomoc w IT.

Dostęp do najnowszych rozwiązań

Bycie na bieżąco w tej dziedzinie jest trudne i kosztowne, jednak outsourcing IT daje nam możliwość korzystania z dobrodziejstw najnowszych rozwiązań technologicznych, programów, a także z usług cenionych fachowców. Dostawca usług IT z Wrocławia dysponując takimi możliwościami może pracować znacznie efektywniej niż pracownicy, którzy musieliby radzić sobie jedynie przy pomocy starszych rozwiązań i przestarzałej wiedzy. Jest to bardzo korzystna opcja, ponieważ daje nam duże możliwości, a poza tym nie musimy ponosić dodatkowych kosztów, tak jak miałoby to miejsce w przypadku niezatrudnienia firmy zewnętrznej.

Niskie koszty

Korzystanie z usług firmy outsourcingowej pozwala nam zrezygnować ze stałych kosztów przeznaczonych na nabywanie zasobów, zatrudnienie pracowników i utrzymanie serwerowni. Sprawia to, że mamy zmienne ceny, co oznacza, że koszty są uzależnione od intensywności użytkowania. Taka metoda jest bardzo korzystna, ponieważ w czasie zmniejszonej aktywności nie musimy przepłacać płacąc za niewykorzystaną moc oraz zasoby. W ten sposób oszczędzamy.

Dodatkowo pozbywamy się potrzeby zatrudnienia pracowników oraz wynajęcia odpowiedniej przestrzeni dla nich, co bez wątpienia generowałoby dodatkowe koszty, podobnie z resztą jak utrzymanie sprzętów, opłacanie odpowiednich systemów i regularne szkolenia pracowników. Jak widać stworzenie takiego działu w swojej firmie nie należy do najłatwiejszych rzeczy, a już na pewno nie można powiedzieć, że koszty takiego przedsięwzięcia są małe i właśnie dlatego warto zastanowić się nad oszczędzeniem pieniędzy poprzez wynajęcie zewnętrznej firmy, która będzie odpowiedzialna za IT.

puste biuro

Korzyści ze współpracy z firmą zewnętrzną

Stojąc przed wyborem zatrudnienia zewnętrznej firmy lub stworzenia nowego działu w firmie często zadajemy sobie pytanie co będzie bardziej opłacalne pod względem finansowym. Korzystanie z zewnętrznej firmy bez wątpienia daje nam o wiele większe możliwości. Przede wszystkim zwalnia nas to z obowiązku wydzielenia miejsca na nowy dział zajmujący się IT, co może przysporzyć wiele pracy i niepotrzebnych kosztów.

Znacznie bardziej opłaca się tutaj zlecić wykonanie pewnych zadań firmie zewnętrznej, co ma wiele zalet. Należą do nich między innymi kwestie pracownicze, zatrudnieni przez taką firmę ludzie przechodzą ciągle nowe szkolenia, co oznacza, że nie musimy płacić za ich doszkalanie, tak jak to się dzieje w przypadku stworzenia wewnętrznego działu IT.

Dodatkowo wybranie takiego rozwiązania pozwoli wyeliminować ryzyko zastoju w firmie spowodowanego niedziałającymi komputerami, co często jest skutkiem braku odpowiednich specjalistów w firmie, słabej infrastruktury IT, a także problemów z serwerami. W ten sposób możemy bez wątpienia usprawnić działania naszego przedsiębiorstwa oraz zyskać pewność szybkiej naprawy w przypadku awarii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *