Nowoczesne Technologie w Pigułce

Oświetlenie w magazynach – technologia LED

Sie 17, 17 • Oświetlenie przemysłowe

Podobnie jak w biurach, lampy LED mają swoje zastosowania również w pomieszczeniach magazynowych i w halach. Oszczędność i ogromna moc tych lamp to nie wszystkie zalety, jakie można dopisać lampom LED. Warto zaznaczyć, że lampy tego typu można wykorzystać w wielu miejscach. Lampy LED w magazynach są stosowane dopiero od niedawna – przede wszystkim z powodu nieufności właścicieli magazynów do nowych technologii. LED stanowi jednak rozwiązanie dla każdego przedsiębiorcy – warto wymienić parę z licznych zalet, jakie posiada zastosowanie lamp LED w magazynach.

Lampy LED w magazynach

1. Lampy typu LED są energooszczędne – właściciel magazynu ma więc szansę zredukować koszty oświetlenia prawie o 70%. Oszczędność energii i prądu jest mile widziane przez klientów. Dodatkowo, zaoszczędzenie tak ogromnych kosztów może nie tylko ocieplić wizerunek firmy, ale i wpłynąć na jej rozwój pod względem pieniężnym.
2. Odciążenie sieci elektrycznej – osoba posiadająca magazyn, halę czy parking, jest zobowiązana zapewnić odpowiedni rodzaj oświetlenia dla danego miejsca. Korzystanie z tradycyjnych żarówek obciąża jednak sieć elektryczną, co jest zrozumiałe. Tak działają bowiem tradycyjne żarówki. Zastosowanie lamp LED jest więc o wiele bardziej bezpieczne. Sieć elektryczna jest znacznie odciążona. Biorąc pod uwagę fakt, iż popularność lamp LED rośnie w ogromnym tempie, niejedna firma korzysta z lamp tego typu, co przekłada się na regularne odciążanie sieci elektrycznej.
3. Brak kar za przekroczenie limitu przepływu prądu i energii – w przypadku, gdy przedsiębiorcy korzystają z lamp LED, mogą liczyć na stały przepływ prądu oraz energii. Przy żarówkach tradycyjnych można łatwo przekroczyć limit ze względu na to, że nie są one energooszczędne.
4. Ograniczenie kosztów – każdy właściciel firmy dąży do tego, by jego firma stale się rozrastała i prosperowała lepiej. Dzięki możliwości, jakie daje nam znaczne ograniczenie kosztów, możemy przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na utrzymanie firmy.

oswietlenie-w-magazynie

Rodzaje LED i koszty

W zależności od rodzaju lampy i jej mocy, musimy zapłacić określoną sumę pieniędzy. Istnieje wiele rodzajów lamp LED, a każda z nich ma inny kąt świecenia, zróżnicowaną moc, strumień, nasilenie i cenę. Lampy mogą mieć neutralne, zimne i ciepłe strumienie światła.
Hermetyczne lampy LED – cena wynosi około 60 złotych. Lampa tego typu jest odporna na różne warunki atmosferyczne. Natężenie światła zmniejsza się wraz z wysokością, na jakiej zawiesimy lampę, jednak na wysokości do 5 metrów świeci ona odpowiednio ostrym światłem, co zapewnia bezpieczną pracę. Lampa może świecić nawet 20 tysięcy godzin.
Natynkowa oprawa liniowa LED – cena pojedynczej sztuki to około 90zł. Podobna kształtem do powyższej lampy – rurkowa, długa lampa.
Żarówki LED – cena około 100zł. Lepsza niż żarówki tradycyjne o mocy 200W.
Oprawa halowa LED – cena już jest droższa – lampa dostępna od ceny 250zł. Jest to lampa bezawaryjna, pozwalająca oszczędzić nawet 50% przepływu prądu i energii.
Lampa magazynowa – cena takiej lampy to około 1000zł. Jest to dość drogi typ lamp, jednak cena idzie w parze z jakością. Moc diody to 150W, natężenie światła jest bardzo wysokie, nawet gdy zawiesimy lampę 10 metrów nad ziemią.
Lampa przemysłowa – około 2500zł kosztuje jedna sztuka. Jednak, moc diody wynosi 240W, również zapewnia 50% oszczędności, niezwykle mocna i wydajna. Ten rodzaj lamp również jest bezawaryjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *