Nowoczesne Technologie w Pigułce

Karty zbliżeniowe

Lut 23, 15 • Technologia

Rozwój nowoczesnych technologii w świecie bankowości to wiele udogodnień dla klientów. Przede wszystkim obecnie wiele różnych spraw finansowych można załatwić za pośrednictwem Internetu, więc rzeczywiście jest to jak najbardziej funkcjonalne rozwiązanie, na jakie należy zwrócić swoją uwagę. Można zatem wykonywać przelewy internetowe, bez stania w kolejce na poczcie czy w punkcie opłat, a także załatwić wiele innych spraw znacznie szybciej i bez wychodzenia z domu. Istotnym urozmaicenie i ułatwieniem dla klientów banków jest także możliwość płacenia zbliżeniowo, a przecież jest to dopiero początek rozwoju technologii w tym zakresie.

kartykredytowe

Niezwykle ważne jest to, że na razie karty zbliżeniowe objęte są limitem. Można zatem dokonać płatności zazwyczaj do kwoty pięćdziesięciu złotych. Jest to ważne zabezpieczenie na wypadek kradzieży, więc rzeczywiście należy wziąć to wszystko pod uwagę w takim momencie. Płacenie w takiej formie jest proste. Nie trzeba pamiętać i wpisywać pinu, więc kolejka przy kasie w sklepie znacznie szybciej się przemieszcza. Oprócz tego jest to po prostu bardzo komfortowa opcja, wystarczy przyłożyć kartę zbliżeniową do czytnika i już mamy zrobione zakupy. Jednak jest to dopiero początek. Technologie bankowe rozwijają się jeszcze bardziej w tym kierunku i już niedługo nie będziemy potrzebować nawet karty.

Przewiduje się, że w przyszłości będziemy mogli dokonać płatności po prostu przechodząc obok kasy. Można będzie także wykorzystać indywidualne dane takie jak odcisk palca czy soczewka oka. Chociaż wydaje się to całkowicie nieprawdopodobne, to jednak w wielu miejscach wykorzystuje się już takie dane. W ostatnim czasie okazało się, że na przykład odciski palców wykorzystywane są na siłowniach zamiast tradycyjnych kart. W przyszłości zapewne takie rozwiązania staną się jeszcze bardziej powszechne, więc warto się na taki przełom przygotować. Nie ma w końcu nic bardziej indywidualnego i naszego niż wygląd soczewki oka czy linii papilarnych. Technologie w tym zakresie rozwijają się bardzo szybko, więc warto mieć to wszystko na uwadze w takiej sytuacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *