Nowoczesne Technologie w Pigułce

Jakie są podstawowe cechy planu hostingowego ?

Lip 15, 15 • Internet

Miejsce na dysku oznacza ilość miejsca udostępnionego klientowi przez dostawcę hostingu. W przeglądarce musi być miejsce na dysku do przechowywania plików internetowych składających się z tekstu, obrazów, wideo, audio, itp. Miejsce na dysku jest mierzone w megabajtach i dobra firma hostingowa zapewnia pakiety o różnej ilości miejsca, aby zaspokoić potrzeby wszystkich rozmiarów stron internetowych – od mniejszych do większych osobistych witryn internetowych firmy. Zwykle na start wystarczy nam 5-10GB, aczkolwiek zapłacimy niewiele więcej za roczny abonament hostingu, gdy zdecydujemy się na pakiet np. 50 gigabajtów.

Hosting dla Twojej prywatnej domeny

Przepustowość

Przepustowość oznacza ilość danych, które strona internetowa może przesyłać przez dany czas. To decyduje o szybkości witryny. Więcej przepustowość oznacza większą prędkość. Im mniej transferu posiada witryna, tym wolniej będzie się ładować. Niektórzy dostawcy usług hostingowych zapewniają nieograniczoną przepustowość, podczas gdy inni mają różne ceny w oparciu o transfer, którego używasz. Jeśli witryna ma bardzo złożone i nabite treścią strony, takie jak te z dużą ilością zdjęć, filmów itp., to trzeba będzie zakupić wyższy pakiet przechowywania danych oraz większą przepustowość, aby usprawnić prędkość witryny.

Uptime – wyjaśnienie

Uptime oznacza procent czasu, w którym serwer hostingowy zatrzymuje się lub pracuje. 99,99% uptime oznacza, że witryna będzie niedostępna dla userów tylko przez około 8 godzin w ciągu roku, podczas gdy 98% czasu oznaczałoby, że Twoja strona może nie być dostępna przez nawet ponad 7 dni w roku. Jeżeli witryna to działalność e-commerce, a klienci płacą online lub masz jakikolwiek rodzaj działalności gospodarczej, prowadzony za pośrednictwem strony internetowej, większy przestój może oznaczać większe straty. Należy zwracać uwagę na wybór hostingera, który zapewnia 100% uptime.

Usługi programistyczne

Pakiety dla witryn internetowych umożliwiają również tworzenie stron internetowych w językach programowania: HTML, PHP, ASP, a także zawierają bazy danych. Najlepsze oferty można nazwać tymi, które zapewniając język PHP i bazy danych MySQL. Nowe platformy do hostingu dla zaawansowanych userów udostępniają również takie frameworki jak Ruby, Django czy Node.js.

Obsługa Klienta

Jest to jedna z podstawowych i najważniejszych cech, na którą należy zwracać uwagę przy wyborze internetowej usługi hostingowej. Opcje obsługi klienta, takie jak czat, telefon czy e-mail, są niezwykle przydatne w przypadku jakichkolwiek problemów technicznych lub innych kłopotów związanych swojej stronie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *