Nowoczesne Technologie w Pigułce

Gotowanie stało się łatwiejsze

Kwi 2, 15 • Sprzęt AGD

Nowoczesne gotowanie nie wymaga już wiecznej kontroli tego, co się na kuchence dzieje. Dzisiaj mamy do wykorzystania takie technologie, że właściwie prace w kuchni wykonywane są samodzielnie przez uruchomione sprzęty. Warto więc poznać przydatne funkcje, dzięki którym rzeczywiście można osiągnąć tak doskonałe efekty i zapewnić sobie takie rozwiązania, na jakich nam najbardziej zależy. Przede wszystkim należy przyjrzeć się bliżej nowoczesnym płytom grzewczym oraz piekarnikom. To wielkie ułatwienie w każdej kuchni.

0009474079W-849x565

Dzisiaj prawdziwym hitem stały się nowoczesne płyty indukcyjne. Ich wielką zaletą jest stuprocentowe wykorzystanie dostarczanego ciepła. Płyty tego rodzaju posiadają różne pola grzewcze. Jednak grzeją one tylko pod powierzchnią, na której znajduje się garnek czy patelnia, obejmując całe dno. W ten sposób ciepło rozchodzi się równomiarowo i jest to bardziej efektywne i ekonomiczne rozwiązanie. Oczywiście należy zaopatrzyć się w odpowiednie garnki, które na indukcji będą rzeczywiście działać. Wśród najbardziej nowoczesnych modeli można znaleźć i takie, które nie posiadają wyznaczonych pól. Po prostu tam, gdzie postawimy garnek, tam zacznie się grzanie. To świetny sposób na maksymalne wykorzystanie płyty, więc warto mieć to na uwadze. Oprócz tego mamy tutaj także funkcję booster, dzięki której w ciągu kilku sekund można doprowadzić wodę do wrzenia. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy chcą szybko coś przyrządzić.

Podobnie ciekawe funkcje posiadają piekarniki. Tak samo, jak i w płytach indukcyjnych można ustawić godzinę, o której piekarnik się włączy i przygotuje nam danie, prosto na nasze przyjście. Można także ustalić, kiedy pieczenie ma się zakończyć. Nowoczesne piekarniki posiadają także specjalne funkcje do pieczenia chleba, pizzy czy mięs, które są nawet ważone, piekarnik informuje nas o tym, kiedy należy mięso przełożyć na drugą stronę i wyświetla szereg innych komunikatów. Dobrym rozwiązaniem w nowoczesnych piekarnikach jest opcja samoczyszczenia za pomocą pary. Zabrudzenia w piekarniku są dość trudne do usunięcia, więc rzeczywiście taka opcja w nowoczesnej formie okazuje się niezwykle przydatna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *