Nowoczesne Technologie w Pigułce

Dlaczego warto korzystać z płyt fundamentowych?

Maj 12, 17 • Technologia

Jeżeli chce znacznie skrócić czas budowy, powinieneś zastanowić się nad wykorzystaniem płyty fundamentowej. Jej wykonanie zajmuje do 7 dni, tak więc już po tygodniu będziesz mógł zacząć stawiać ściany swojego budynku. W sytuacji, kiedy zdecydujemy się na inwestycję w tradycyjne fundamenty, będziemy musieli odczekać ponad 3 tygodnie, tak aby móc wznowić budowę. Kolejną możliwością jest połączenie płyt fundamentowych z systemem grzewczym, dzięki czemu można uruchomić ogrzewanie już w trakcie trwania budowy i doprowadzić do znacznie szybszego wyschnięcia betonu, tynku i farb.

Zalety i wady płyt fundamentowych

Płyta fundamentowa doskonale sprawdzi się przy gruntach gorszej jakości, gdyż jest o wiele solidniejsza. Jest to spowodowane faktem, że posiada ona większą powierzchnię, iż tradycyjne fundamenty, tak więc ciężar budynku jest lepiej rozłożony.  Okazuje się również że taka płyta jest o wiele tańsza (przy gruntach niewysadzinowych) i szybsza w wykonaniu, ponadto od razu zyskujemy gotową podłogę. Decydując się na płytę fundamentowa zyskujemy czas, pieniądze, jakość i bezpieczeństwo.

plyta_fundamentowa

Niestety jak wszystko na tym świecie i płyta fundamentowa ma swoje wady. W przypadku gruntów wysadzinowych, niestety ten rodzaj fundamentu okaże się być dla nas bardziej kosztowny. Utrudnieniem może również okazać się fakt, że nie można tutaj stosować zwykłego betonu tylko taki z wytwórni. Przed wykonaniem takiego fundamentu musimy wszystko dokładnie zaplanować, łącznie z przełączamy, po wyschnięciu betonu nie będzie możliwości na zmiany, nawet na dobudowanie małej piwnicy.

Płyta fundamentowa grzewcza

W celu dokonania takiej fuzji, należy zabetonować ocynkowane rury stalowe w płycie fundamentowej wraz ze specjalistycznym agregatem z grzałkami elektrycznymi lub nagrzewnicą wodną. Do ogrzania płyty dochodzi za pomocą ciepłego powietrza przepływającego przez ocynkowane rury, w ten sposób dochodzi do ogrzania pomieszczenia do określonej temperatury. Jest to system godny rozważenia, gdyż przy tej metodzie ogrzewania ciepło utrzymuje się w domu o wiele dłużej niż przy tradycyjnych metodach ogrzewania. Dzieje się tak z uwagi na fakt, że fundament kumuluje w sobie ciepło i utrzymuje je przez dłuższy okres czasu. Obsługa tak skonstruowanego systemu grzewczego jest niezwykle łatwa w obsłudze. Wszystko co trzeba zrobić, to zainstalować i zaprogramować w domu odpowiedni termostat ścienny, który powinien znajdować się w ogrzewanym pomieszczeniu. Płyta zawierająca w sobie kanały grzewcze zazwyczaj posiada wymiary od 25 do 30 cm grubości.

Jeśli są Państwo zainteresowani tematem płyt fundamentowych to polecamy kontakt z firmą Termico, która od lat działa w branży budowlanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *