Nowoczesne Technologie w Pigułce

Bramy pasażowe i ich funkcje

Maj 23, 18 • Technika

Wykorzystanie bram pasażowych jest niemal nieuniknione w przypadku wyposażania większych galerii handlowych czy marketów.  Bramy te pozwalają na szybkie i łatwe zamknięcie sklepu znajdującego się w danym obiekcie tak aby asortyment, który się w nim znajduje był całkowicie bezpieczny. Bramy pasażowe mogą być również stosowane jako dodatkowa izolacja pomieszczeń np. w placówkach banków gdzie oddzielają one pomieszczenie, w którym znajduje się bankomat od zamkniętej lub nieczynnej w danym czasie placówki. Czym cechują się bramy pasażowe? Jakie są ich zalety?

Bramy pasażowe stalowe

Bramy pasażowe wykonane ze stali są odporne na działanie czynników zewnętrznych, dlatego oprócz ich zastosowania na powierzchniach handlowych często można je spotkać również na zewnątrz budynków. W przypadku wykorzystania krat stalowych do oddzielenia zamkniętego butiku bądź sieciówki od reszty przestrzeni zapewniany asortymentowi zabezpieczenie przed kradzieżą i jednocześnie umożliwiamy zainteresowanym zapoznanie się z ofertą. Bramy pasażowe tego typu są rolowane u góry, dzięki czemu nie zajmują one przestrzeni przed i za wejściem. Co więcej bramy pasażowe mogą być otwierane zarówno manualnie jak i ręcznie w zależności od potrzeb. Są one wyposażone również we wzmacniany zamek, który dodatkowo podnosi poziom bezpieczeństwa. Ceny bram pasażowych mogą się znacznie różnić w zależności od ich budowy czy wielkości. Ceny zaczynają się już od 1500 złotych.

Bramy pasażowe aluminiowe

Bramy pasażowe wykonane z aluminium są równie często stosowane jak ich stalowe odpowiedniki. Materiałem wykorzystanym do ich produkcji jest stop aluminium, który cechuje się wysoką odpornością na negatywne czynniki zewnętrzne i na intensywną eksploatację. Zaletą bram pasażowych wykonanych z aluminium jest fakt, że są znacznie lżejsze w porównaniu z bramami stalowymi. Dzięki temu ich codzienne, nawet wielokrotne użytkowanie jest łatwiejsze i bardziej komfortowe. W przypadku zastosowania profili perforowanych możemy zapewnić odpowiednią wentylację w sklepie po jego zamknięciu bez jednoczesnego zmniejszenia poziomu bezpieczeństwa. Tak samo jak w przypadku bram stalowych stosowany jest i w tym przypadku specjalnie dopasowany zamek zabezpieczający przed otwarciem bramy przez osoby nieupoważnione. Bramy aluminiowe są tańsze od stalowych wersji, jednak koszt ich nabycia będzie powiązany z wymiarami bramy oraz wzorem zastosowanych paneli.

Bramy pasażowe najczęściej spotkać możemy w galeriach handlowych

Jakie są funkcje i zalety zastosowania bram pasażowych?

Jedną z najważniejszych cech bram pasażowych jest fakt, że nie zasłaniają one widoczności, nawet po zamknięciu sklepu. Dzięki temu zainteresowani klienci nawet po zamknięciu danego butiku mogą przyglądnąć się asortymentowi. Wpływa to jednoznacznie na utrzymanie sprzedaży na pożądanym poziomie. Kolejną ogromną zaletą jest niewielka przestrzeń jaka musi być przeznaczona na zamontowanie bram pasażowych. Zsuwają się one do góry nie zajmując niepotrzebnie dodatkowego miejsca. Jest to istotny fakt, zwłaszcza w przypadku wąskich korytarzy i niewielkich przestrzeni, które mogą być wykorzystane. Niekiedy aby jeszcze bardziej uatrakcyjnić estetykę sklepu bramy zsuwają się i pozostają ukryte pod podwieszanym sufitem. Dzięki temu nawet najbardziej eleganckie sklepy nie muszą martwić się o popsucie wnętrza wystającymi fragmentami bramy pasażowej.

Zastosowanie bramy pasażowej wykonanej z aluminium pozwoli na wygodne ręczne otwieranie i zamykanie przejścia. W przypadku bram wykonanych ze stali ich manualna obsługa może być uciążliwa jednak wykorzystanie możliwości sterowania pilotem rozwiązuje cały problem. Atutem bram pasażowych jest również fakt, że dzięki perforacjom lub otworom cyrkulacja powietrza nie pozostaje zaburzona. Wówczas po otwarciu danego butiku następnego dnia we wnętrzu nie panuje zaduch, a samo powietrze jest świeże i odpowiednio nawilżone. Bramy pasażowe, niezależnie czy wykonane z e stali czy z aluminium są wyjątkowo wytrzymałe na negatywne działanie czynników zewnętrznych oraz na intensywną, codzienną eksploatację. Gwarantują estetyczny wygląd sklepu i jednocześnie maksymalne bezpieczeństwo towarów po jego zamknięciu. Wykorzystanie zamka dodatkowo sprawia, że włamanie lub wstęp osób nieupoważnionych jest niemal niemożliwy.  Ze względu na wszystkie wymienione cechy bramy pasażowe doskonale sprawdzają się na powierzchniach handlowych. Są powszechnie stosowane do oddzielania sklepu od reszty np. galerii handlowej po godzinach zamknięcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *