Nowoczesne Technologie w Pigułce

Aparat za 9000 złotych – czego można oczekiwać od sprzętu do robienia zdjęć?

Paź 7, 15 • Fotografia

Fotografowanie jest czynnością, którą wykonywał niemal każdy w życiu – jeśli nie profesjonalnie to z pewnością amatorsko. Obecnie czynność ta jest zupełną codziennością z racji zamontowania jako jeden z podzespołów aparatu w telefonie komórkowym, który posiada każdy. W telefonach możemy znaleźć aparaty tylne o rozdzielczości od 3 do nawet 21 Megapikseli, natomiast przednia kamera najczęściej posiada 2-5Mpx, rzadziej zdarzają się aparaty przednie ośmio-megapikselowe. Aparaty w komórkach, nawet jeśli posiadają dużo Mpx niekoniecznie wykonują dobre zdjęcia i z łatwością możemy znaleźć aparat kompaktowy za 500-700 złotych, które pobije je na głowę klasą oraz oczywiście listą dostępnych opcji. Część aparatów w komórkach posiada możliwość dodania opcji dzięki specjalnym aplikacjom, aczkolwiek to wciąż może nie wystarczyć aby wygrać w kategorii zrobienia dobrego – naturalnego – zdjęcia tymi dwoma aparatami. Popularne w ostatnich latach stały się lustrzanki, które kupimy już za 1100-1200 złotych, a średnia cena dobrego modelu jest bliska dwu tysiącom. Mamy na rynku jednakże aparaty, które są jeszcze droższe, dużo droższe. I to bez dodatkowego obiektywu. W tym wpisie chcemy przedstawić wam model Sony za 9 tys. złotych – informacje przygotował dla nas Marcin – fotograf ze studia Marvid – http://marvid.pl. Jeśli potrzebujcie więcej informacji szukajcie kontaktu.

Jak poprawnie korzystać ze wszystkich opcji aparatu

Sony Alpha – jakość za 9 tys. złotych

Urządzenie pochodzi z serii Alpha A7S i jest bardzo zaawansowanym aparatem. Posiada „zaledwie” 12.1 Mpx ale wbudowany procesor obrazu BIONZ X pozwala na uchwycenie rewelacyjnych kadrów w każdym oświetleniu, w każdym warunkach, wszędzie. To sprzęt dla zawodowców. Aby chociaż trochę wykorzystać jego możliwości trzeba posiadać wiele lat doświadczenie w fotografowaniu i wykorzystywaniu dostępnych w aparacie opcji. Dzięki bardzo znakomitej czułości ISO od 50 do 409 600 można przygotować znakomite zdjęcia nocą i w kiepskich warunkach oświetlenia. Dzięki spotęgowanej światłoczułości nie ma mowy o jakichkolwiek szumach. Zdjęcia są gładkie i pozwalają na uchwycenie głębi barw, krajobrazu. Szczegóły to oczywistość, nie jest problemem aby uchwycić jakikolwiek detal. Aparat Sony ma także możliwość kręcenia filmów i to w jakości 4K, a więc jednej z najwyższych dostępnych na detalicznym rynku.

Aparat czy kamera – wszystkie funkcje Sony A7S

A7S ma możliwość stać się zaawansowaną kamerą do profesjonalnych nagrań, wystarczy tylko dokupić dobry obiektyw aby przetworzyć aparat na znakomitą kamerę. Aparat posiada wbudowany modłuł Wi-Fi, dzięki czemu bardzo szybko prześlemy zdjęcia uprzednio pogrupowane w katalogi na swój komputer. Ekran jest dotykowy dlatego łatwo jest skonfigurować wszystkie opcje pod własne upodobania. Posiadając tak zaawansowany aparat warto także pamiętać o tym aby zaopatrzyć się w pojemne karty pamięci. Obecnie do najpopularniejszych na rynku należą kardy SDXC o pojemności 128 GB, natomiast można także kupić karty Ultra o pojemności 200 GB w standardzie microSD. Warto jednakże zauważyć, że to z kolei opcja tylko dla zamożnych osób, gdyż cena karty przekracza 400 dolarów. Aparat pozwala średnio na przygotowanie 380 zdjęć, dlatego jeśli zamierzacie fotografować dużo – to zalecamy zakupienie dwóch dodatkowych akumulatorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *